CLOSE

Siena: taro rytų ir vakarų

Poster Artwork - Waiting for Invasion

2015 m. sausio 1 d. Lietuva tapo 19-ąja Eurozonos nare. Tačiau po dviejų mėnesių Lietuvos Respublikos prezidentė Dalia Grybauskaitė paskelbė, kad Rusija atakuoja Lietuvą. Kai Rusija aneksavo Krymą (Ukraina), Lietuva tapo kitu taikiniu. Lietuva tapo nuolatiniu kibernetinių atakų, diplomatinių kovų ir grasinimų, Rusijos bombonešių bei lėktuvų be identifikacijos numerių bauginimų taikiniu ir buvo įtrauka į didžiulį Rusijos propagandos mechanizmą. Oro erdvė virš Baltijos šalių šiuo metu yra viena pavojingiausių pasaulyje.

Praėjus vos 25 metams po Nepriklausomybės atkūrimo, Lietuvai vėl gresia okupacija. Pasaulio lyderiai sutarė, kad būtina nuolatinė gynyba. Lietuvoje kuriama NATO vadavietė su greitojo reagavimo pajėgomis, kur britų ir amerikiečių kariai padės ginti NATO narių sienas. Lietuva privalėjo atnaujinti privalomąją karo tarnybą – ji ruošiasi gynybai nuo galingos Rusijos kariuomenės. Priverstinės karo tarnybos idėja padalijo visuomenę. Jauni vyrai turi būti pasiruošę planšetinius kompiuterius iškeisti į ginklus, o kostiumus į uniformas, kaip kažkada padarė jų tėvai ir seneliai.

Soldier Image

Susidūrus su vienu didžiausių pavojų Europoje nuo Antrojo pasaulinio karo laikų, šis dokumentinis filmas pasakoja istoriją apie begalines žmonių pastangas nepaisant visų sunkumų išsaugoti taiką. Bet šis filmas nėra apie karą – tai istorija apie taiką ir žmones, pasiruošusius kariauti, kad ją išsaugotų.